LT EN RU
2024 / 07 / 15
Vaidas Rakauskas: Ką verslo savininkai turėtų žinoti skyrybų atveju?
Sužadėtiniai apie skyrybas ir turto dalybas jų atveju ne visada pagalvoja. Vis dėlto, verslo savininkams tokį scenarijų ypač svarbu apmąstyti ir dėl verslo tąsos, ir dėl viešojo intereso.
Skaityti plačiau >
2024 / 06 / 21
Lietuvą Iranas panaudojo lėktuvams perimti
Lietuvoje registruotos įmonės panaudotos lėktuvams perimti. Šių metų vasario mėn. iš Šiaulių pakilo du „Airbus A340“ lėktuvai ir vietoj skrydžių planuose nurodytų kelionės tikslų Filipinuose ir Šri Lankoje nutūpė Irane, rašo „Verslo žinios“. Komentuoja aviacijos teisės ekspertė Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė
Skaityti plačiau >
2024 / 06 / 20
AVERUS laimėjo bylą kasaciniame teisme – suklusti turi draudimo bendrovės ir vežėjai
Kasacinėje instancijoje laimėjome dar vieną bylą. Sveikinimai Gretos Motiejūnienės ir Raimondo Kivyliaus advokatų tandemui, atstovavusiems UAB „Vilaturas“ byloje prieš „Ergo Insurance SE“. Po šio LAT sprendimo turėtų suklusti daugelis draudimo bendrovių.
Skaityti plačiau >
2024 / 06 / 17
Lina Taletavičiūtė-Misiūnienė: Kodėl svarbu atlikti partnerių patikrą dėl sankcijų atitikties?
Sankcijų kontrolė privaloma visiems. Nesvarbu, ar užsiimate individualia veikla, esate MB, UAB ar didžiulė verslo korporacija, fizinis ar juridinis asmuo – tarptautinių sankcijų nustatyti draudimai ir pareigos galioja ir jums.
Skaityti plačiau >
2024 / 06 / 13
Lietuva ratifikavo Keiptauno konvenciją
Šiandien Lietuvos Seimas ratifikavo svarbią aviacijai Keiptauno konvenciją. Ja siekiama pagerinti Lietuvos aviacijai verslo sąlygas ir šalies konkurencingumą pasaulinėje aviacijos rinkoje.
Skaityti plačiau >
2024 / 06 / 10
AVERUS kolegos dalyvavo „Lithuania Pride"
Visi esame lygūs. Tokio įsitikinimo vedami mūsų kolegos dalyvavo „Lithuania Pride" eitynėse „Už lygybę!".
Skaityti plačiau >
2024 / 06 / 03
Lina Taletavičiūtė-Misiūnienė: Nauja turistų registravimo tvarka – ar renkami duomenys nėra pertekliniai?
Nuo š. m. liepos mėnesio keičiasi į apgyvendinimo įstaigas atvykstančių turistų registravimo tvarka. Apgyvendinimo paslaugų teikėjas per 24 val. nuo svečių atvykimo turės užregistruoti visų asmenų duomenis. Ar renkami duomenys nėra pertekliniai?
Skaityti plačiau >
2024 / 05 / 30
Meras nebegalės savavališkai atšaukti viešo konkurso būdu paskirtų švietimo įstaigų vadovų
Viešo konkurso būdu į pareigas paskirtų švietimo įstaigų vadovų meras nebegalės vienasmeniškai atšaukti iš pareigų. Šiuos pokyčius inicijavusi Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinė sąjunga džiaugiasi, kad nebeliko vietos merų savivalei.
Skaityti plačiau >
2024 / 05 / 28
Teismas išteisino aplinkos apsaugos inspektores Alytaus „Ekologistikos“ gaisro byloje
Teismas panaikino kaltinimus inspektorėms dėl neva netinkamai atliktų tarnybinių pareigų. Inspektorę gynė mūsų advokatas Vaidas Rakauskas.
Skaityti plačiau >
2024 / 05 / 27
Dalyvavome Muitinės praktikų konferencijoje
Kolegos Jonas Sakalauskas ir Lina Taletavičiūtė-Misiūnienė dalyvavo 10-ojoje Muitinės praktikų asociacijos konferencijoje. Lina dalinosi įžvalgomis apie partnerių patikrą sankcijų kontekste, o Jonas – moderavo diskusiją su pranešėjais.
Skaityti plačiau >
2024 / 05 / 08
Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė: Dėl dvigubos pilietybės referendumo – už ką balsuojame?
Nors prezidento rinkimai ir blankoki, ypatingos intrigos ar grėsmių, tikriausiai, nėra. Tačiau tuo pat metu vykstantis pilietybės referendumas daugelį glumina ir reikalauja papildomo paaiškinimo.
Skaityti plačiau >
2024 / 04 / 03
„Gym Plius“ įsigijo vieną didžiausių konkurentų „VS Fitness“ – pardavėjus atstovavo AVERUS
Didžiausias Lietuvoje 24/7 veikiantis sporto klubų tinklas „Gym Plius“ įsigijo trečią didžiausią rinkos žaidėją „VS Fitness“. Iš pastarojo jis nupirko šio valdomus 8 sporto klubus. Pardavėjus atstovavo AVERUS asocijuotoji partnerė, advokatė Lina Taletavičiūte-Misiūnienė. Pirkėją atstovavo „Ellex Valiunas“.
Skaityti plačiau >
2024 / 04 / 02
LEGAL500: AVERUS – lyderiaujanti transporto ir laivybos teisės srityje
Tarptautinis teisininkų žinynas „The Legal 500“ paskelbė kasmetinius Lietuvos advokatų kontorų reitingus. AVERUS advokatų profesinė bendrija Lietuvoje pripažinta lyderiaujančia transporto ir laivininkystės srityje. Šią poziciją rinkoje AVERUS nuosekliai išlaiko jau 8-us metus. Aukštus įvertinimus AVERUS taip pat pelnė itin konkurencijoje ginčų sprendimo srityje.
Skaityti plačiau >
2024 / 03 / 28
Linas Kleiza pasiekė teisingumą: didžiules sumas pasisavinęs buvęs „Anties“ gitaristas nuteistas ir atlygins žalą
Krepšinio pasiekimais garsus Linas Kleiza laimėjo jo iškeltą bylą prieš buvusį grupės „Anties“ gitaristą, Petrą Ubartą. Lietuvos apeliacinis teismas pripažino pastarąjį kaltu baudžiamojoje byloje. P. Ubartas nuteistas už didelės vertės turto pasisavinimą ir apgaulingos buhalterinės apskaitos vedimą. Už finansinius nusikaltimus jis turės susimokėti 17,5 tūkst. eurų baudą ir atlyginti nukentėjusiam patirtą žalą bei teismo išlaidas.
Skaityti plačiau >
2024 / 03 / 12
Kviečiame jungtis prie AVERUS
Skaityti plačiau >
2024 / 03 / 06
Nauji pokyčiai: ką reikėtų žinoti NT vystytojams apie priedangų įrengimą?
2024-02-29 įsigaliojo naujas statybos techninis reglamentas „Slėptuvės, kolektyvinės apsaugos statinio ir priedangos projektavimo ir įrengimo reikalavimai“. Trumpai apie tai, ką reikėtų žinoti NT projektuotojams, vystytojams ir statytojams:
Skaityti plačiau >
2024 / 02 / 28
Greta Motiejūnienė: Netikėtos papildomos išlaidos gali gulti ant ekspeditorių pečių
Klausimas ekspeditoriams: ar Jūsų sutartyse su klientais aptarta, kas atlygina nenumatytas papildomas išlaidas? Tarkime, konteinerių prastovas, krovinių sandėliavimo išlaidas, muitinės patikrinimo išlaidas, krovinio grąžinimą ir pan. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad viskas elementaru ir paprasta: tokias išlaidas apmokės siuntėjas. Bet anaiptol.
Skaityti plačiau >
2024 / 01 / 15
Išlydime mūsų kolegę Sigitą Klimkienę ruoštis svarbiam įvykiui – naujo šeimos nario gimimui
Išlydime mūsų kolegę Sigitą Klimkienę ruoštis svarbiam įvykiui – naujo šeimos nario gimimui. Jau šį mėnesį ji finalizuos savo darbus ir keliaus motinystės atostogų. Sigita teisės srityje dirba jau 15 metų, o pastaruosius – specializavosi NT teisės srityje.
Skaityti plačiau >
2023 / 12 / 11
Teritorijų planavimo procedūrose Klaipėdoje padėjome 12-ai savininkų išsaugoti privačias žemes
Dvylika privačių žemės sklypų savininkų išsaugojo savo žemę. To pasiekėme atstovaudami klientų interesams teritorijų planavimo procedūrose Klaipėdos rajone. Specialiajame susisiekimo infrastruktūros plane ši žemė buvo numatyta paimti visuomenės poreikiams. Klientams atstovavo statybų ir teritorijų planavimo klausimais specializuojanti AVERUS advokatė Sigita Klimkienė.
Skaityti plačiau >
2023 / 11 / 21
Ignas Kerbelis: ar gali meras atleisti konkurso būdu išrinktą švietimo įstaigos vadovą?
Šiuo metu įstatyminėje bazėje yra painiavos, su kuria AVERUS susiduria atstovaudami Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos narių interesus.
Skaityti plačiau >
2023 / 11 / 13
Edita Antanauskienė: Kaip paveldėti Lietuvoje turimą turtą iš į užsienį išvykusio asmens?
Kaip priimti palikimą, kai miręs asmuo deklaravęs išvykimą ir Lietuvos? Tokiu atveju, palikimą gali tekti tvarkytis užsienyje, nebent išnaudosite dvi galimybes.
Skaityti plačiau >
2023 / 10 / 16
Rezonansinė byla baigta: asmenis „vaikų tvirkintojais“ išvadinęs mokslininkas susimokės 9 tūkst. eurų
Už tikrovės neatitinkančių žinių skleidimą ir šmeižtą teismas priteisė iš atsakovo istoriko Tomo Baranausko 9 tūkst. eurų sumą nukentėjusiam fiziniam ir juridiniam asmeniui.
Skaityti plačiau >
2023 / 10 / 11
Teismo verdiktas: susitarimai neįdarbinti vienas kito darbuotojų – niekiniai
Praktikoje dažnai pasitaiko susitarimų tarp verslo partnerių, kuriais šalys susitaria neįdarbinti vienas kito darbuotojų. Už tokio susitarimo nesilaikymą nusimato viena kitai baudas.
Skaityti plačiau >
2023 / 09 / 04
AVERUS talkina Klaipėdos uostų bangolaužių rekonstrukcijos projekte
Klaipėdos uoste vyksta bangolaužių rekonstrukcija. Šiame projekte talkiname Klaipėdos valstybinio jūrų uostų direkcijai statybos metu kylančiais teisiniais klausimais nuo pat rekonstrukcijos pradžios – jau trejus metus.
Skaityti plačiau >
2023 / 06 / 11
Į AVERUS sugrįžo viešųjų pirkimų ekspertas Rokas Zaleskis
Rokas Zaleskis, viešųjų pirkimų ir viešosios teisės ekspertas po pertraukos sugrįžo į AVERUS komandą.
Skaityti plačiau >
2023 / 06 / 07
Lina Taletavičiūtė-Misiūnienė parengė Lietuvos bankininkystės apžvalgą CEE Legal Matters
Tarptautinis teisės žinynas „CEE Legal Matters“ pakvietė mūsų finansų teisės ekspertę, asocijuotą partnerę Liną Taletavičiūtę-Misiūnienę parengti Lietuvos bankininkystės ir finansų sistemos reguliavimo 2023 metų apžvalgą.
Skaityti plačiau >
2023 / 05 / 25
Vaidas Rakauskas: kalbėti rusiškai – pavojinga sveikatai?
Kaip reaguoti į kitataučių įžeidinėjimus ir kuo gali baigtis tokie emocijų protrūkiai – dalinasi Vaidas savo komentare.
Skaityti plačiau >
2023 / 05 / 24
Nebelieka praktinių galimybių sankcionuotų prekių tranzitui per Rusiją ir Baltarusiją
Nuo š. m. birželio 5 d. įsigalioja nauji reikalavimai sankcionuotų prekių eksportui į trečiąsias šalis tranzitu per Rusiją ar Baltarusiją. Praktikoje tai reikš, kad ES vežėjai negali įvykdyti šių prekių vežimo sąlygų.
Skaityti plačiau >
2023 / 04 / 13
LEGAL500: AVERUS pripažinta geriausia transporto srities advokatų kontora Lietuvoje
Tarptautinis teisininkų žinynas „The Legal 500“ paskelbė kasmetinius Lietuvos advokatų kontorų reitingus. AVERUS advokatų profesinė bendrija pripažinta geriausia transporto ir laivininkystės srityje. Šią poziciją rinkoje AVERUS nuosekliai išlaiko jau 7-intus metus. Aukštus įvertinimus AVERUS taip pat pelnė ginčų sprendimo ir darbo teisės praktikos.
Skaityti plačiau >
2023 / 04 / 11
Vaidas Rakauskas: ką daryti, jeigu tave viešai juodina ir šmeižia?
Tarkim, tave išvadino paskutiniais žodžiais „Facebook“ komentaruose ar televizijos laidoje. Užverda kraujas. Norisi tėkšti atgal. Arba skambinti mamai pasiguosti, kad kažkas drabstosi purvais ir tu tikrai ne toks, kaip apie tave kalba.
Skaityti plačiau >
2023 / 04 / 06
Marius Barisevičius tapo AVERUS asocijuotu partneriu. Skaitykite interviu su juo
Advokatas Marius Barisevičius tapo Advokatų profesinės bendrijos AVERUS asocijuotu partneriu. Ginčų sprendimo ir baudžiamųjų bylų ekspertas bendrijoje dirba aštuonerius metus. Skaitykite interviu su juo.
Skaityti plačiau >
2023 / 03 / 15
AVERUS vestoje byloje LAT suformulavo taisyklę, aktualią bankroto ginčuose dėl dividendų
Mūsų vestoje civilinėje byloje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija suformulavo teisės aiškinimo ir taikymo taisyklę dėl dividendų išmokėjimo bankrutuojančioje įmonėje.
Skaityti plačiau >
2023 / 03 / 10
Laimėjome ginčą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme atstovaudami Neringos savivaldybei
Advokatų profesinė bendrija AVERUS sėkmingai atstovavo Neringos savivaldybės interesams Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) nagrinėjant ginčą dėl nekilnojamojo turto viešo aukciono nutraukimo.
Skaityti plačiau >
2023 / 03 / 03
Užbaigėme vėjo jėgainių parko bendrovės „Vėjo sesės” reorganizavimą
Sėkmingai užbaigėme žaliosios energetikos projektą – vėjo jėgainių parko bendrovės „Vėjo sesės” reorganizavimą.
Skaityti plačiau >
2023 / 02 / 14
Užbaigėme didelės apimties Lietuvos banko skelbto konkurso projektą
AVERUS užbaigė didelės apimties projektą – įstaigų atitikties LR Mokėjimų įstatymo reikalavimams vertinimą. Projektas laimėtas dalyvaujant Lietuvos banko skelbtame viešojo pirkimo konkurse.
Skaityti plačiau >
2023 / 01 / 12
Priimti svarbūs laivybos verslui įstatymų pakeitimai
Priimti svarbūs įstatymų pakeitimai, kuriais siekiama auginti laivų su Lietuvos vėliavą skaičių, didinti šalies jūrinio sektoriaus konkurencingumą ir kurti naujas darbo vietas jūrinėje laivyboje. Tuo pačiu tai sudaro sąlygas įregistruoti pirmąjį šalies suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivą-saugyklą „Independence“ Lietuvos jūrų laivų registre.
Skaityti plačiau >
2022 / 12 / 19
Ieškome dviejų teisininkų(-ių)
Advokatų profesinė bendrija AVERUS ieško dviejų teisininkų(-ių) į savo draugiją Vilniaus biure darbui šiose srityse: - įmonių teisė, - tarptautinės sutartys, aviacija, - darbo teisė.
Skaityti plačiau >
2022 / 12 / 12
Svarbi byla – ES Teisingumo teismas apribojo galutinių naudos gavėjų viešą atskleidimą
Registrams teks peržiūrėti viešai teikiamą informaciją apie galutinius naudos gavėjus. Pinigų plovimo prevencijos ir asmens duomenų apsaugos santykis mūsų teisės aktuose turės būti peržiūrėtas, akcentuoja advokatė Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) priėmė sprendimą, kuriuo apribojo bendrovių galutinių naudos gavėjų viešą duomenų prieinamumą. Nyderlandų Karalystės, Kipro duomenų registrai jau paskelbė sustabdantys informacijos apie galutinius naudos gavėjus viešą teikimą.
Skaityti plačiau >
2022 / 10 / 26
Mokestiniai ginčai: ką gali iš savo pusės padaryti verslas ir ką – muitinė
Mokestiniai ginčai su muitine kartais gali trukti ir šešerius metus bei kainuoti verslui tūkstančius eurų, o muitinei – lemti bereikalingai apkrautus tarnautojus. Pasak mokestinių ginčų eksperto Jono Sakalausko, tai kyla iš neteisingo abiejų šalių požiūrio į viena kitą – užuot matę bendrą interesą, kiekviena pusė tikisi laimėti kitos sąskaita.
Skaityti plačiau >
2022 / 10 / 19
Diana Gečienė: DK pokyčiai – kompensacijos darbuotojams bus mažinamos beveik perpus ir galiausiai išnyks
Nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigalioja Darbo kodekso pokyčiai, kuriais bus sumažintas kompensacijų dydis už darbą, atliekamą lauko sąlygomis arba keliaujant, taip pat už kilnojamojo pobūdžio darbą. Iki tol šios kompensacijos tebebus neapmokestintos GPM ir VSD mokesčiais, tačiau po mažiau nei metų tokių kompensacijų išvis neliks.
Skaityti plačiau >
2022 / 10 / 12
Konteinerių prastovos uoste – dengia siuntėjas ar ekspeditorius?
Konteinerių siuntėjai turi rimtai įsivertinti rizikas, dėl kurių gali tekti dengti vežėjų jūra paskaičiuotas konteinerių prastovas uoste. Mat teismų praktikoje tokių atvejų jau matėme. Štai viena iš situacijų.
Skaityti plačiau >
2022 / 09 / 22
Darbo kodeksas griežtina požiūrį į emocinį smurtą
Nuo šio lapkričio Darbo kodeksas griežtina požiūrį į smurtą. Darbdaviai turintys daugiau kaip 50 darbuotojų privalės turėti pasitvirtinę smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką. Bet koks darbe pasireiškiantis smurtas, įskaitant ir emocinį, bus laikomas šiurkščiai pažeidžiančiu darbo pareigas. Tokį smurtaujantį ar priekabiaujantį kolegą darbdavys galės atleisti be įspėjimo ir išeitinės.
Skaityti plačiau >
2022 / 09 / 15
Prie AVERUS prisijungė partneris Jonas Sakalauskas ir asocijuotas partneris Vaidas Rakauskas
Advokatų profesinė bendrija AVERUS pasipildė naujais veidais – darbą komandoje pradeda partneris, ginčų sprendimo, tarptautinės prekybos, aplinkosaugos ir muitų teisės ekspertas, advokatas Jonas Sakalauskas bei baudžiamųjų ir civilinių bylų advokatas, asocijuotas partneris Vaidas Rakauskas. Jie sustiprins AVERUS ginčų sprendimo praktiką reguliuojamų industrijų srityje.
Skaityti plačiau >
2022 / 08 / 24
Kaip išieškoti kreditoriui skolą iš nemokių skolininkų?
Lietuvoje yra nemažai kreditorių, kurių galimybės išsiieškoti sumas iš skolininkų-fizinių asmenų yra labai ribotos, kadangi šie neturi turto ir negauna oficialių pajamų. Yra viena mažiau žinoma galimybė daliai kreditorių padidinti šansus susigrąžinti skolą.
Skaityti plačiau >
2022 / 08 / 22
Nuo rugpjūčio įsigaliojo pokyčiai tėvams dėl papildomų laisvadienių
Nuo 2022 m. rugpjūčio 1 d. pasikeitė papildomų poilsio dienų suteikimo tvarka. Darbo kodeksas (DK) išplėtė darbuotojų grupę, turinčių teisę gauti vadinamąjį tėvadienį / mamadienį. Tiesa, dėl šio pakeitimo kai kurie darbuotojai nebeturės atskiros teisės į laisvą darbo dienos pusdienį pirmąją mokslo metų dieną.
Skaityti plačiau >
2022 / 08 / 18
Keičiamas Akcinių bendrovių įstatymas plačiau veria glėbį investuotojams
LR Akcinių bendrovių įstatymui, nors ir koreguotam per jo gyvavimo dvidešimtmetį jau kone 50 kartų, vis dar reikalingi tobulinimai. Ypač – dėl trukdžių pritraukiant rizikos kapitalo fondų investicijas į startuolius. Bet prošvaisčių jau yra.
Skaityti plačiau >
2022 / 08 / 05
Nuo šiol kai kurie darbuotojai gali reikalauti dirbti nuotoliu visą darbo laiką
Nuo 2022 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo daug Darbo kodekso (DK) pakeitimų. Be kitų pokyčių, DK pakeistas ypač aktualus nuotolinio darbo reglamentavimas. Praplėstas ne tik sąrašas darbuotojų, kurie turi teisę reikalauti dirbti nuotoliniu būdu, bet ir atsirado galimybė jiems reikalauti taip darbuotis visą darbo laiką.
Skaityti plačiau >
2022 / 06 / 30
AVERUS konsultavo Amerikos fondą įsigijant Lietuvos IT įmonę
JAV fondas „X5 TG Acquisition Co“ neseniai užbaigė Lietuvos IT įmonės, teikiančios verslo valdymų sistemų sprendimus, įsigijimo sandorį. AVERUS konsultavo pirkėją viso proceso metu ir padėjo sėkmingai užbaigti sandorį, kurio vertė iki 1 milijono eurų.
Skaityti plačiau >
2022 / 06 / 06
Dirbantiems su vartotojais: įsigaliojo „Omnibus“ direktyva – pasitikrinkite, ar esate pasiruošę
Gegužės 28 d. įsigaliojo prieš trejus metus priimta vadinamoji „Omnibus“ Europos Parlamento ir Tarybos direktyva. Dirbantiems su elektronine prekyba, svetainėmis, verta pasitikrinti, ar viskam pasiruošta, nes baudos gali kirsti skaudžiai.
Skaityti plačiau >
2022 / 04 / 14
LEGAL 500: AVERUS išlaiko geriausiosios transporto srities kontoros poziciją Lietuvoje
Tarptautinis teisininkų žinynas Legal 500 paskelbė kasmetinius Lietuvos advokatų kontorų reitingus. AVERUS nuo 2016 metų nuosekliai išlaiko lyderiaujančias pozicijas transporto sektoriuje. Aukštus įvertinimus bendrija taip pat pelnė darbo teisės, nekilnojamojo turto ir ginčų sprendimo praktikose.
Skaityti plačiau >
2022 / 03 / 31
Atsakingo verslo apdovanojimuose AVERUS įvertinta už rūpestį darbuotojais
Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) visuotinio susirinkimo metu vakar pagerbti atsakingo verslo atstovai, kurių kolektyvai pasiekė geriausių rezultatų 2021 metais. AVERUS buvo įvertinta kaip labiausiai savo įmonės darbuotojais besirūpinanti įmonė – jai įteiktas apdovanojimas "Už darbuotoją".
Skaityti plačiau >
2022 / 02 / 03
AVERUS žvalgosi naujų talentų komandos papildymui Vilniuje ir Klaipėdoje
AVERUS žvalgosi naujų talentų komandos papildymui Vilniuje ir Klaipėdoje. Jeigu teisės magistro diplomas jau Tavo kišenėje, o gal net ir truputis praktikos ar patirties, pasikalbam.
Skaityti plačiau >
2022 / 02 / 02
Precedentas „LitCon“ byloje – gera žinia perkančiosioms organizacijoms dėl rangos laidavimo
Rangovo „LitCon“ laiduotojas draudimo bendrovė „Ergo“ turės sumokėti Kretingos savivaldybei priteistus nuostolius – daugiau kaip 227 tūkst. eurų ir palūkanas. Tokį sprendimą gruodžio gale priėmė Lietuvos apeliacinis teismas. Ginčas susijęs su dabar bankrutuojančios bendrovės „LitCon“ 2015 metais Kretingoje pradėtu statyti Sporto ir sveikatingumo centru. Vakar Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti „Ergo“ kasacinį skundą.
Skaityti plačiau >
2021 / 12 / 22
Teismas pripažino: verslo centro „Europa“ automobilių aikštelė nesaugi ir priteisė nukentėjusiajai virš 200 tūkst. eurų
Verslo centro „Europa“ automobilių aikštelės byloje teismas pripažino, kad jos daugiaaukštė parkavimo aikštelė nesaugi ir priteisė iš statytojos „Hanner“ teisių perėmėjos „Prime Location Property Fund“ daugiau nei 200 tūkst. eurų žalos atlyginimo nukentėjusiajai. Ši vairuotoja buvo atsidūrusi reanimacijoje dėl sunkių sveikatos sužalojimų, kai jos automobilis iškrito iš 5 parkavimo aikštelės aukšto dėl neįrengtų saugos atitvarų. Sprendimą Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė gruodžio 17 d.
Skaityti plačiau >
2021 / 12 / 03
Darbo teisės ekspertė J. Venckutė: šioje krizėje susikalbėjimo mažiau nei 2008-aisiais
Neseniai Seimas atmetė prezidento veto, taip patvirtindamas, kad nuo šiol skiepytis nenorintys darbuotojai mokėti turės iš savo kišenės. Nuo šiandien šis pokytis įsigaliojo. Profsąjungos apgailestauja, jog dalis LPK darbdavių teigia ir toliau mokėsiantys už darbuotojų COVID-19 testus, dalis sako, tai darysią tik vieną kitą pereinamąjį mėnesį. Kas pasikeičia nuo gruodžio 1 dienos, įsigaliojus Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimams?
Skaityti plačiau >
2021 / 11 / 26
„Silberauto“ per tris savaites užbaigė didelės vertės sraigtasparnio įsigijimą
AVERUS talkino klientui, sudarant pirkimo-pardavimo sutartį, derybose ir pasitelkiant Jungtinėje Karalystėje įsikūrusį depozito agentą.
Skaityti plačiau >
2021 / 10 / 29
Teismas: „Vaikystės sodas“ su alergiško vaiko šeima pasielgė netinkamai
„Vaikystės sodas“ neteisėtai nutraukęs sutartį su alergiško vaiko tėvais, privalo grąžinti stojamuosius mokesčius ir atlyginti neturtinę žalą už alergenų turinčio maisto davimą mažamečiam vaikui.
Skaityti plačiau >
2021 / 10 / 28
Darbo ginčų komisijos verdiktas: nusižudžiusi medikė iš darbo Šiaulių ligoninėje buvo atleista neteisėtai
Šiaulių darbo ginčų komisija pripažino, kad anesteziologė reanimatologė Laura Šilinskytė iš darbo Šiaulių ligoninėje buvo atleista neteisėtai ir nepagrįstai. Tyrimą komisija pradėjo po šeimos kreipimosi. Tai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai sprendimas dėl atleidimo iš darbo priimtas po žmogaus mirties. Netrukus po atleidimo iš darbo, medikė buvo rasta namuose įvykdžiusi savižudybę.
Skaityti plačiau >
2021 / 10 / 22
Nuotolinis seminaras „Pandemija kaip force majeure aplinkybė“, 10.26 d.
AVERUS kartu su Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmais rengia nuotolinį seminarą-konsultaciją tema: „Pandemija kaip force majeure aplinkybė“, spalio 26 d. (antradienį),15:00 val.
Skaityti plačiau >
2021 / 09 / 10
Keičiasi laivų ir orlaivių suvaržymų registravimo tvarka
Nuo ateinančiųjų metų pradžios laivų ir orlaivių hipotekos bus registruojamos nebe Hipotekos registre, o reorganizuotame Sutarčių ir teisių suvaržymų registre. Tokį sprendimą šią vasarą priėmė šalies Vyriausybė, nutarusi panaikinti daugiau kaip dvidešimtmetį veikusį LR Hipotekos registrą. Numatyta šio registro likvidavimo pabaiga – 2021 m. gruodžio 31 d.
Skaityti plačiau >
2021 / 07 / 23
AVERUS konsultavo „Heston Airlines“, išsinuomojant tris plataus korpuso orlaivius
AVERUS ilgametis klientas „Heston Airlines“ išsinuomojo tris „Airbus A330-200“.
Skaityti plačiau >
2021 / 07 / 19
Informatorių apsaugos direktyva - ar esate pasirengę?
Metų pabaigoje įsigalios Informatorių apsaugos direktyva - ar esate pasirengę, jei darbuotojas papūs aliarmo švilpuką?
Skaityti plačiau >
2021 / 06 / 16
Viešieji pirkimai: po „Scania“ kreipimosi į teismą – „Klaipėdos autobusų parkas“ nutraukė neteisėtą elektrinių autobusų pirkimo konkursą
Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ yra perkančioji organizacija ir jai turi būti taikomi pagal Viešųjų pirkimų ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymus numatyti reikalavimai. Ginčas buvo kilęs paskelbus elektra varomų autobusų pirkimų konkursą, kuriame ši bendrovė galėjo dalyvauti jai netaikant minėtų įstatymų reikalavimų. Konkursas teismo sprendimu buvo nutrauktas kaip neteisėtas.
Skaityti plačiau >
2021 / 05 / 24
Naujos oro linijos Lietuvos padangėje – AVERUS konsultavo startuojančią skrydžių bendrovę „Heston Airlines“
Praėjusią savaitę Lietuvos Transporto kompetencijų Agentūra išdavė „Heston Airlines“ oro vežėjo pažymėjimą, naujos oro linijos planuoja pradėti teikti užsakomųjų skrydžių bei orlaivių su įgula nuomos paslaugas jau šių metų vasaros sezoną. AVERUS ženkliai prisidėjo prie oro linijų steigimo teisinių klausimų – nuo bendrovės sukūrimo iki derybų dėl orlaivio nuomos sutarčių ir strateginės partnerystės su Dubline įsikūrusia orlaivių nuomos bendrove „Genesis“.
Skaityti plačiau >
2021 / 04 / 19
LEGAL 500: šeštą kartą iš eilės AVERUS pripažinta geriausia advokatų kontora Lietuvoje laivybos, aviacijos ir transporto srityse
Tarptautinis teisininkų žinynas LEGAL 500 šeštą kartą iš eilės paskelbė AVERUS vienvalde lydere laivybos, aviacijos ir transporto teisės kategorijoje.
Skaityti plačiau >
2021 / 04 / 15
Prie AVERUS prisijungė advokatas Viačeslavas Blaščiukas
Nuo šiandien prie Advokatų profesinės bendrijos AVERUS prisijungė advokatas Viačeslavas Blaščiukas. Per 20 metų patirties turintis teisės profesionalas pastaruosius kelerius metus vadovavo teisės skyriams AB „Orlen Lietuva“ ir VĮ Valstybinių miškų urėdijoje.
Skaityti plačiau >
2021 / 03 / 26
„Silberauto“, talkinant AVERUS komandai, įsigijo dar vieną sraigtasparnį
AVERUS konsultavo klientą, įsigyjant dar vieną naudotą sraigtasparnį, susijusį su Latvijos ir Estijos jurisdikcija. Sandoris buvo sėkmingai užbaigtas per du mėnesius.
Skaityti plačiau >
2021 / 03 / 17
Vartojimo kreditavimą reguliuojantys teisės aktai – gąsdina, bet ar apsimoka jų vengti?
Lietuvos bankas (LB) ir vėl skyrė reikšmingą 80 tūkst. eurų baudą įmonei už tai, kad siūlydama automobilių išperkamosios nuomos paslaugas, iš esmės įmonė teikė vartojimo paskolas, nors verstis tokia veikla neturėjo teisės. Kas lemia, kad nepaisant nemažų sankcijų, pažeidimai rinkoje tęsiasi?
Skaityti plačiau >
2021 / 01 / 20
Skiepai nuo COVID-19: ar darbdaviai dalyvaus?
Medikų vakcinavimas nuo COVID-19 jau kelia darbuotojų ir darbdavių ginčus. Tik laiko klausimas, kada tai pasieks ir kitus darbdavius (prekybos centrus, švietimo įstaigas, grožio salonus ir kt.). Akivaizdu, kad darbuotojas negali būti skiepijamas be jo sutikimo. Bet lieka ir kitos teisinės problemos.
Skaityti plačiau >
2020 / 12 / 18
Restruktūrizuoti nereikia bankrutuoti – kur padėti tašką
Covid-19 virusas ilgainiui atsitrauks, karantinas pasibaigs, tačiau finansiniai sunkumai, atsiradę per šį laikotarpį, išliks. O blogiausiu atveju – prives įmones prie bankroto. Neabejotina, kad verslas ieško efektyviausių sprendimų išlikti, tačiau tikėtina, kad restruktūrizavimo galimybė neretai net nėra svarstoma. Kodėl? Todėl, kad vis dar išlikęs gajus stereotipas, jog restruktūrizavimas – tai bankroto preliudija.
Skaityti plačiau >
2020 / 12 / 15
Vartojimo kreditai ar nuomos sutartis?
Per pastarąjį pusmetį Lietuvos bankas (LB) skyrė finansų rinkos dalyviams baudas už Vartojimo kredito įstatymo pažeidimus, o praėjusią savaitę įspėjo įmones dėl gyventojams siūlomų prekių nuomos sutarčių. Kartais pastarosios turi vartojimo kreditų ypatumų ir LB žiūri toli gražu ne vien į formuluotes sutartyje bei ne vien į finansų rinkos dalyvių veiklą. Ką svarbu žinoti?
Skaityti plačiau >
2020 / 12 / 07
Avialinijų bankrotai Lietuvos istorijoje
1996 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja gruodžio 7-ąją paskelbė Tarptautine civilinės aviacijos diena. Šia proga stabtelėjau prisiminti Lietuvos aviacijos istoriją, o tiksliau – Lietuvos avialinijų bankrotų istoriją (niekas nesakė, kad bus lengva).
Skaityti plačiau >
2020 / 12 / 02
COVID-19 – Darbo kodekse nenumatytas scenarijus
Pasilikęs čia ilgiau nei norėtųsi, šis virusas pakeitė ne tik darbo ar bendravimo įpročius, bet ir Darbo kodekso taikymo praktiką. Nauji iššūkiai labiausiai matomi trijose srityse: organizuojant nuotolinį darbą, užtikrinant darbuotojų saugą ir sveikatą bei administruojant darbo laiką.
Skaityti plačiau >
2020 / 11 / 10
Išteisinta neurochirurgė, iškėlusi į dienos šviesą moterų diskriminaciją ir priekabiavimą LSMU rezidentūroje
Teismo verdiktas: moteris nepadarė jokio nusikaltimo, prabilusi apie savo patirtį
Skaityti plačiau >
2020 / 10 / 30
Kibernetiniams sukčiams perėmus elektroninį įmonių susirašinėjimą – didžiuliai nuostoliai
Sukčiams perimant įmonės komunikaciją elektroniniu paštu, apgaulės būdu į sukčių sąskaitas užsienyje nukreipiami šimtų tūkstančių eurų vertės pavedimai. Su tokia situacija susidūrė ne viena bendrovė Lietuvoje. Kaip atrodo tokios sukčiavimo schemos, pasakoja AVERUS advokatas Marius Barisevičius.
Skaityti plačiau >
2020 / 07 / 17
AVERUS bendradarbiaus su Lietuvos aviacijos muziejumi
Advokatų kontora AVERUS pradėjo partnerystę su Aviacijos muziejumi. Bendradarbiavimu siekiama skleisti informaciją apie Lietuvos aviacijos istoriją, taip pat kontora neatlygintinai talkins muziejui teisiniais klausimais.
Skaityti plačiau >
2020 / 06 / 04
AVERUS partnerė Regina Derkintytė-Kaupienė išrinkta Klaipėdos pramoninkų asociacijos viceprezidente
Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) taryba išrinko viceprezidentus. Asociacijos prezidento teikimu jais tapo AVERUS kontoros partnerė advokatė Regina Derkintytė-Kaupienė ir UAB KJKK „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis. Jų kadencija truks dvejus metus.
Skaityti plačiau >
2020 / 04 / 23
Orlaivių AIRBUS A321-231 paketo įsigijimo sandoris
AVERUS konsultavo klientą aukcione dėl orlaivių Airbus A321-231 paketo įsigijimo, kurį paskelbė Azijos nacionalinė skrydžių bendrovė.
Skaityti plačiau >
2020 / 04 / 15
LEGAL 500: AVERUS pripažinta geriausia advokatų kontora Lietuvoje laivybos, aviacijos ir transporto srityse
Tarptautinis teisininkų žinynas LEGAL 500 paskelbė kasmetinius Lietuvos advokatų kontorų reitingus. AVERUS paskelbta vienvalde lydere laivybos, aviacijos ir transporto teisės srityse.
Skaityti plačiau >
2020 / 04 / 10
Sutartys: kokios nuostatos aktualiausios epidemijos laikotarpiu
Force majeure nėra vienintelis svarbus punktas sutartyse sunkmečio laikotarpiu. Komerciniai šalių santykiai yra kompleksiniai ir pakankamai lankstūs, todėl svarbu atkreipti dėmesį į sutarties nuostatas, leidžiančias problemas išspręsti operatyviau. Štai kelios iš jų.
Skaityti plačiau >
2020 / 03 / 27
Nepamesti galvos ieškant alternatyvaus finansavimo
Sustojus įplaukoms, daugeliui verslų, atsidūrusiems už užtrenktų karantino durų, iškilo apyvartinių lėšų problema. Pajamų nėra, tačiau įsipareigojimus darbuotojams, finansų įstaigoms, patalpų savininkams ir kitiems tenka vykdyti. Alternatyvus finansavimas: faktoringas, kredito linija gali būti išeitis, tik svarbu nepriimti skubotų sprendimų, kai situacija priremia prie sienos.
Skaityti plačiau >
2020 / 03 / 12
Karantino paskelbimas Lietuvoje: kaip organizuoti darbą nuo šio pirmadienio?
Vyriausybė nuo šiandien Lietuvoje paskelbė karantiną. Žemiau – svarbiausi patarimai, kaip darbdaviai turėtų taikyti Darbo kodekso nuostatas dėl prastovos (DK 47 str.) ir nuotolinio darbo (DK 52 str.) bei kitas aktualias taisykles.
Skaityti plačiau >
2020 / 03 / 09
Bankas užšaldė didelį pavedimą iš kliento. Ką daryti?
Įsivaizduokite, kad laukiate pavedimo iš kliento. Tačiau vietoj jo gaunate iš banko pranešimą, kad lėšos užšaldytos. Tas klientas yra vienas iš Jūsų didžiausiųjų, o pavedimas – svarbus finansiniams srautams. Pirma kylanti mintis – išplūsti banką. Juk aš klientas, reiškia, esu visada teisus.
Skaityti plačiau >
2020 / 02 / 05
10 tūkst. eurų kliento pirkinys grynaisiais verslininkui gali lemti pinigų plovimo patikrą
Jau mėnesį yra įsigalioję nauji Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, įgyvendinantys 5-osios AML (anti-money laundering) direktyvos reikalavimus. Jie gerokai išplečia subjektų, kuriems taikomas šis įstatymas, ratą. Ypač suklusti turėtų verslininkai, kurių klientų pirkiniai mokant grynaisiais siekia 10 tūkst. eurų ribą bei kurie iki šiol neįsidiegę privalomų procedūrų.
Skaityti plačiau >
2020 / 01 / 31
Pataria teisininkas: ką daryti, jeigu viešųjų pirkimų tiekėjas bankrutuoja?
Organizuojate viešuosius pirkimus, išsirinkote laimėtoją, pasirašėte sutartį ir staiga paaiškėja, kad ši įmonė bankrutuoja arba restruktūrizuojama. Ką daryti?
Skaityti plačiau >
2020 / 01 / 24
Užbaigtas Airbus A320 perleidimo sandoris Vietname
AVERUS konsultavo pardavėją, sudarant orlaivio Airbus A320-200 pardavimo ir nuomos perleidimo sandorį. Orlaivis, išnuomotas oro linijoms Vietname ir eksploatuojamas Azijoje, buvo sėkmingai parduotas bei nuomos teise perleistas Airijos orlaivių nuomos bendrovei.
Skaityti plačiau >
2019 / 12 / 13
Sėkmingai įvykdytas Airbus A320-200 įsigijimo ir nuomos sandoris
AVERUS konsultavo sudarant orlaivio Airbus A320-200 įsigijimo ir nuomos sandorį. Klientas įsigijo orlaivį, grįžusį iš Artimųjų Rytų oro vežėjo, ir sudarė ilgalaikės nuomos sutartį su oro linijomis Azijoje.
Skaityti plačiau >
2019 / 12 / 05
Dovanos tarnautojams – ką reikėtų žinoti
Kalėdos, susitikimas, svarbaus projekto pabaiga, renginys – dažnai šie etapai būna lydimi dovanų. Vis griežčiau reglamentuojant dovanų politiką valstybinėse įstaigose, svarbu žinoti kelis niuansus, kad netektų gauti įteiktos dovanos atgal arba pažeisti įstatymą.
Skaityti plačiau >
2019 / 11 / 25
Atšaukė ar atidėjo jūsų skrydį: kokias turite teises?
Apie šešis milijonus keleivių per metus skrenda lėktuvais per Lietuvos oro uostus, ypač skrendančiųjų padaugėja švenčių metu. Tačiau daliai jų kelionė apkarsta dėl atidėto ar atšaukto skrydžio.
Skaityti plačiau >
2019 / 10 / 02
Plečiasi advokatų kontora „Averus“ – prisijungė nauji partneriai
Advokatų kontora „Averus“ plečiasi – nuo šiandien prie kontoros prisijungė dvi naujos partnerės ir teisininkė. Jos papildys advokatų kontoros veiklą darbo teisės ir finansų teisės specializacijomis.
Skaityti plačiau >
2019 / 08 / 27
Užbaigta "Lietuvos jūrų laivininkystės" bankroto procedūra
Rugpjūtį buvo baigta BUAB “Lietuvos jūrų laivininkystė” (LJL) bankroto procedūra ir įmonė išregistruota iš juridinių asmenų registro.
Skaityti plačiau >
2019 / 04 / 19
AIRBUS 319 ORLAIVIO ĮSIGIJIMAS
AVERUS konsultavo orlaivio pirkėją visais A319 įsigijimo teisiniais klausimais. Konsultacijos apėmė ketinimų protokolo, orlaivio pirkimo - pardavimo sutarties parengimą, atstovavimą derybose ir sėkmmingai užbaigiant sandorį.
Skaityti plačiau >
2019 / 03 / 29
AIRBUS 320 ORLAIVIO NUOMOS UŽBAIGIMO IR KORPUSO BEI VARIKLIO PARDAVIMO SANDORIAI
AVERUS komanda atstovavo Klientui, kaip orlaivio nuomotojui, orlaivio nuomos sutarties užbaigimo ir orlaivio grąžinimo nuomotojui procese. Po sėkmingo nuomos sandorio užbaigimo, padėjome Klientui visais teisiniais klausimais orlaivio korpuso bei variklių pardavimo sandoriuose.
Skaityti plačiau >
2019 / 03 / 12
AVIACINIO TURTO PERĖMIMAS
AVERUS konsultavo klientą dėl JAV oro linijoms išnuomoto orlaivio variklio nuomos sutarties nutraukimo ir pasirengimo perimti nuomojamą turtą.
Skaityti plačiau >
2019 / 02 / 22
15 MLN. USD VERTĖS VARIKLIŲ NUOMOS SANDORIS
AVERUS buvo pasitelktas kaip teisinis patarėjas sudarant 15 mln. USD vertės orlaivių variklių nuomos sandorį.
Skaityti plačiau >
2018 / 12 / 10
ORLAIVIŲ PRIEŽIŪROS BENDROVĖS AUSTRALIJOJE ĮSIGIJIMO SANDORIS
AVERUS konsultavo klientą įsigyjant Australijos operatyviosios orlaivių priežiūros bendrovę. AVERUS dalyvavo kaip pagrindinis teisinis akcijų pirkėjo patarėjas.
Skaityti plačiau >
2018 / 05 / 23
PARTNERĖ R. DERKINTYTĖ – KAUPIENĖ TARPTAUTINĖJE SHIPARRESTED.COM KONFERENCIJOJE DALINOSI PATIRTIMI
Kontoros partnerė Regina Derkintytė – Kaupienė gegužės 23-26 dienomis dalyvavo tarptautinio tinklo shiparrested.com narių kasmetinėje konferencijoje Malagoje. Regina konferencijoje skaitė pranešimą apie bankrutavusių įmonių laivų areštus ir dalijosi savo patirtimi. Konferencijoje dalyvavo 94 laivybos teisėje besispecializuojantys advokatai iš daugiau nei 40 šalių.
Skaityti plačiau >
2018 / 03 / 20
KONTOROS PARTNERĖ REGINA DERKINTYTĖ-KAUPIENĖ IŠRINKTA Į KLAIPĖDOS PRAMONINKŲ ASOCIACIJOS TARYBĄ
2018 m. kovo 20 dieną įvykusio Klaipėdos pramoninkų asociacijos (KPA) ataskaitinio – rinkiminio susirinkimo metu buvo išrinkta naujoji KPA Taryba, kurią sudaro 15 įmonių vadovų, atstovausiančių pramoninkų narių interesus. Į Tarybą išrinkta ir Kontoros partnerė Regina Derkintytė-Kaupienė.
Skaityti plačiau >
2018 / 03 / 05
Sėkmingai įgyvendintas BitDegree ICO pasirinkus Lietuvą kaip jurisdikciją
BitDegree praėjusių metų pabaigoje sėkmingai įgyvendino savo tikslą ir tapo vienu didžiausių iš lietuvių inicijuotų ir sėkmingai įgyvendintų pirminių kriptovaliutų siūlymų (ICO). BitDegree pritraukė ~20 milijonų eurų savo produkto kūrimui.
Skaityti plačiau >
2018 / 02 / 21
Rekordinius metus Kauno LEZ užbaigė pritraukdami Continental
Džiaugiamės ir didžiuojamės savo ilgamečiu klientu Kauno LEZ valdymo bendrove, kuri 2017 metus užbaigė sudarydama sandorį dėl Continental įsikūrimo Kauno LEZ. Šiuo sandoriu buvo užbaigti rekordiniai ir geriausi Kauno LEZ istorijoje metai.
Skaityti plačiau >
2017 / 12 / 19
Boeing 737-800 orlaivio įsigijimas ir nuomos su Turkijos oro vežėju perėmimas
AVERUS konsultavo Heston Aviation įsigyjant orlaivį Boeing 737-800 iš japonų bendrovės. Lėktuvas įsigytas su galiojančia nuomos sutartimi, sudaryta su Turkijos oro vežėju.
Skaityti plačiau >
2017 / 12 / 15
40 Milijonų JAV dolerių vertės lėktuvų ir variklių paketas
Konsultavome Estijos bendrovę Magnetic MRO – techninės priežiūros, remonto ir turto valdymo įmonę, įsigyjant didelės vertės Boeing 737-800 lėktuvų ir CFM56-7B variklių paketą (4 lėktuvai, 10 variklių).
Skaityti plačiau >
2017 / 12 / 14
Panevėžio LEZ kursis Norvegijos baldų gamintojas IMG Group
Averus konsultavo savo klientą Panevėžio laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovę sudarant sandorį su Norvegijos baldų gamybos bendrove IMG Group dėl kūrimosi ir veiklos Panevėžio LEZ.
Skaityti plačiau >
2017 / 11 / 09
Airbus 320-200 pardavimo ir nuomos perleidimo sandoris
AVERUS konsultavo Kipro bendrovę, orlaivio Airbus 320-200 savininką ir nuomotoją, orlaivio pardavimo JAV kilmės fondui sandoryje. Sandorio vertė 12,5 milijono JAV dolerių.
Skaityti plačiau >
2017 / 10 / 06
KAUNO LEZ DAR VIENAS STAMBUS INVESTUOTOJAS - HOLLISTER
2017 metai yra išties intensyvūs ir produktyvūs mūsų klientui Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovei.
Skaityti plačiau >
2017 / 09 / 25
AVERUS partneriai įtraukti į lobistų sąrašą
Vyriausiosios Tarnybinės Etikos Komisijos (VTEK) sprendimu AVERUS Klaipėdos biuro partneriai Raimondas Kivylius ir Regina Derkintytė-Kaupienė 2017 rugsėjo 13 d. buvo įtraukti į lobistų sąrašą. 2017 m. rugsėjo 20 d. lobistų gretas papildė Vilniaus biuro partneriai Povilas Karlonas ir Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė.
Skaityti plačiau >
2017 / 07 / 13
Sankt Peterburge vyko konferencija apie laivų areštą
Kontoros partnerė Regina Derkintytė-Kaupienė dalyvavo liepos 6-8 dienomis Sankt Peterburge vykusioje konferencijoje apie laivų areštą.
Skaityti plačiau >
2017 / 07 / 10
Kauno LEZ kursis vienas didžiausių automobilių komponentų gamintojų pasaulyje
Averus teisininkai konsultavo Kauno LEZ valdymo bendrovę sudarant sutartis su vienu didžiausių pastarųjų metų Kauno LEZ investuotojų – Hella.
Skaityti plačiau >
2017 / 07 / 04
Kviečiame prisijungti prie AVERUS komandos Vilniuje
Skaityti plačiau >
2017 / 07 / 04
Kviečiame prisijungti prie AVERUS komandos Klaipėdoje
Skaityti plačiau >
2017 / 05 / 22
Atstovavome klientą išnuomojant beveik 1000 ha žemės ūkio paskirties žemės
Averus komanda konsultavo žemės ūkio bendrovių grupę dėl beveik 1000 ha ploto žemės ūkio paskirties žemės nuomos sandorio sudarymo.
Skaityti plačiau >
2017 / 04 / 28
Kontoros partnerė Regina Derkintytė-Kaupienė išrinkta į Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarybą
2017 m. balandžio 25 dieną įvykusio visuotinio Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių susirinkimo (generalinės asamblėjos) metu išrinkta Taryba, atstovausianti Rūmų narių interesus ateinančius ketverius metus. Į Tarybą išrinkta ir Kontoros partnerė Regina Derkintytė-Kaupienė.
Skaityti plačiau >
2017 / 04 / 13
AVERUS pagerino savo pozicijas Legal 500 advokatų kontorų vertinimuose
Viena didžiausių ir labiausiai pasaulyje vertinamų teisės direktorijų Legal 500 paskelbė 2017 metų Lietuvos advokatų kontorų vertinimus. Didžiuojamės, jog AVERUS ne tik pagerino savo anksčiau turėtas pozicijas, tačiau papildomai buvo pripažinta ir įtraukta tarp rekomenduojamų advokatų kontorų darbo teisės srityje.
Skaityti plačiau >
2017 / 04 / 12
AVERUS išlaiko pozicijas tarp geriausių nekilnojamojo turto advokatų kontorų
Vienas iš pirmaujančių teisės žinynų Chambers Europe paskelbė šių metų Lietuvos advokatų kontorų vertinimus. Džiaugiamės, kad AVERUS išlieka tarp geriausiai vertinamų Lietuvos advokatų kontorų nekilnojamojo turto srityje.
Skaityti plačiau >
2017 / 03 / 07
AVERUS padedamas klientas laimėjo ginčą Lietuvos Aukščiausiame Teisme dėl faktoringo paslaugų
AVERUS teisininkų komanda sėkmingai užbaigė kliento UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ atstovavimą ginče su BAB „Ūkio bankas“ dėl faktoringo paslaugų teikimo ir sumokėto rezervo grąžinimo.
Skaityti plačiau >
2017 / 02 / 23
Aukščiausiame Teisme sėkmingai užbaigtas KLASCO ginčas
Averus komandos atstovaujama didžiausia Lietuvoje uosto krovos bendrovė AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) sėkmingai užbaigė dvejus metus trukusį ginčą dėl skolos už suteiktas krovos paslaugas priteisimo.
Skaityti plačiau >
2017 / 01 / 23
AVERUS partnerė, advokatė Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė skaitys pranešimą LIETUVOS EKSPORTUOTOJŲ FORUME 2017
LEF2017 – išskirtinė ir pirmoji Lietuvoje verslo atstovų ir eksporto profesionalų konferencija, skirta tiek pradedančioms eksportuoti įmonėms, tiek jau sėkmingai svetur įsitvirtinusiam Lietuvos verslui.
Skaityti plačiau >
2017 / 01 / 01
Partner Regina Derkintyte-Kaupiene has been elected to the Board of the Klaipeda Chamber of Commerce
On 25 April 2017 General Assembly of the Klaipeda Chamber of Commerce has been convened. During the Assembly election of the Board for the next cadency of four years took place. Partner Regina Derkintyte-Kaupiene has been elected to the Board.
Skaityti plačiau >
2017 / 01 / 01
KAUNO LEZ DAR VIENAS STAMBUS INVESTUOTOJAS - HOLLISTER
2017 metai yra išties intensyvūs ir produktyvūs mūsų klientui Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovei.
Skaityti plačiau >
2017 / 01 / 01
KAUNO LEZ DAR VIENAS STAMBUS INVESTUOTOJAS - HOLLISTER
2017 metai yra išties intensyvūs ir produktyvūs mūsų klientui Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovei.
Skaityti plačiau >
2016 / 09 / 07
AVERUS konsultavo sudarant turto pardavimo ir atgręžtinės nuomos sandorį
Advokatų kontoros teisininkai konsultavo UAB „Pramonės turtas“ ir UAB „Advantec Lietuva“ sudarant gamybinio pastato, esančio Klaipėdos LEZ, pardavimo ir atgręžtinės nuomos (angl. sale and lease-back) sandorį.
Skaityti plačiau >
2016 / 07 / 14
Marijampolės LEZ planuojamas didžiausias gamybos kompleksas Lietuvoje
Marijampolės LEZ valdymo bendrovė, Marijampolės savivaldybė ir Danijos langų ir durų gamybos lyderė „Dovista“ pasirašė investicijų, žemės subnuomos, infrastruktūros ir kitas sutartis dėl gamybos komplekso statybos Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje (Marijampolės LEZ). Tai gali būti viena didžiausių užsienio investicijų Lietuvoje į apdirbamąją pramonę per pastaruosius du dešimtmečius.
Skaityti plačiau >
2016 / 05 / 13
KLASCO laimėjo ginčą Apeliaciniame teisme dėl skolos už krovos paslaugas priteisimo
Advokatų kontora AVERUS sėkmingai atstovavo didžiausios Lietuvoje uosto krovos bendrovės AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) interesams Lietuvos apeliaciniame teisme dėl skolos už suteiktas krovos paslaugas priteisimo. Ginčas tarp KLASCO ir vieno iš jų paslaugų pirkėjų kilo po to, kuomet krovos paslaugų pirkėjas atsisakė mokėti KLASCO mokestį už neįvykdytas krovos apimtis.
Skaityti plačiau >
2016 / 04 / 26
AVERUS tarp geriausių advokatų kontorų nekilnojamojo turto srityje
Tarptautinis teisės žinynas Chambers Europe šiais metais įtraukė advokatų kontorą AVERUS tarp dešimties geriausių Lietuvos advokatų kontorų, dirbančių nekilnojamojo turto srityje. Chambers Europe jau daug metų atlieka advokatų kontorų bei jų klientų apklausas ir vertina jų kompetenciją bei patirtį. Šįmet tarp geriausių Lietuvos advokatų kontorų pateko ir AVERUS.
Skaityti plačiau >
2016 / 04 / 25
AVERUS pripažinta geriausia Lietuvos advokatų kontora Laivybos ir transporto teisės srityje
Naujausiuose prestižinio teisinio žinyno Legal 500 paskelbtuose Lietuvos advokatų kontorų reitinguose AVERUS pakilo vienu laipteliu aukštyn Laivybos ir transporto, Nekilnojamojo turto ir Ginčų sprendimo praktikos srityse. Mes pakilome į pirmą vietą ir esame pripažinti kaip geriausia Lietuvos advokatų kontora Laivybos ir transporto teisės srityje. Be to, AVERUS buvo įvertinta geresniais rezultatais ir pakilo iš ketvirtos į trečią poziciją tarp geriausių Lietuvoje Nekilnojamojo turto ir statybos bei Ginčų sprendimo sričių advokatų kontorų.
Skaityti plačiau >
2016 / 04 / 05
Laimėta byla dėl faktoringo paslaugų teikimo
AVERUS sėkmingai atstovavo kliento UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ interesus byloje prieš BAB „Ūkio bankas“ dėl faktoringo paslaugų teikimo ir sumokėto rezervo grąžinimo.
Skaityti plačiau >
2016 / 04 / 05
Konsultavome M14 Invest įsigyjant nekilnojamojo turto kompleksus Vilniuje
AVERUS ilgametis klientas UAB „M14 Invest“ toliau planuoja nekilnojamojo turto vystymo projektus ir įsigijo du nekilnojamojo turto kompleksus Vilniuje: iš daugiau nei 10 pastatų susidedantį pastatų kompleksą Sodu gatvėje ir 30 000 kv.m. ploto komercinės paskirties pastatą Pelesos gatvėje (buvęs „Taksi parkas“).
Skaityti plačiau >
2016 / 04 / 05
Sėkmingai atstovavome Šiaurės miestelio technologijų parką ginče dėl jungtinės veiklos sutarties vykdymo
AVERUS sėkmingai atstovavo klientą VšĮ „Šiaurės miestelio technologijų parkas“ ginče su jungtinės veiklos partneriu dėl netinkamo jungtinės veiklos sutarties vykdymo ir skolos sumokėjimo.
Skaityti plačiau >
2016 / 02 / 16
PLANUOJAMOS INVESTICIJOS Į UAB „BETA MEDIA“
AVERUS teisininkų komanda atstovavo UAB „Beta Media“, kuri valdo didžiausius Lietuvoje grupinio apsipirkimo portalus www.beta.lt ir www.grupinis.lt, investuotojus jiems įsigyjant naujai išleidžiamą UAB „Beta Media“ akcijų emisiją ir investuojant į bendrovę.
Skaityti plačiau >
2015 / 12 / 22
KONSULTAVOME UAB „MATA CONSULTING“ TOLIAU PLEČIANT SAVO VALDOMO NEKILNOJAMOJO TURTO PORTFELĮ
Advokatų kontora AVERUS konsultavo nekilnojamojo turto valdymo bendrovę UAB „Mata Consulting“ naujame investiciniame nekilnojamojo turto sandoryje.
Skaityti plačiau >
2015 / 10 / 27
LIETUVOS BENDROVĖ LAIMĖJO PRIEŠ VMI EUROPOS TEISINGUMO TEISME
UAB „Sveda“, įrengusi Baltų mitologijos parką prie Darbėnų, Kretingos rajone, laimėjo bylą prieš Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) Europos Teisingumo Teisme (ETT).
Skaityti plačiau >
2015 / 10 / 26
L. Čereškaitė-Kinčiuvienė. piratavimas labiausiai paplitęs teritorijose, kur vyrauja nebaudžiamumas
Nigerijos uosto prieigose pirmadienį pagrobti du Lietuvos ir du Ukrainos jūreiviai. Piratavimo nusikaltino ypatumas yra tas, kad tarptautinės konvencijos yra taikomos tik tuomet, kai piratavimas atliekamas atviroje jūroje. Tuo tarpu piratams užpuolus laivą valstybių teritoriniuose vandenyse, galioja tų valstybių įstatymai. Piratavimas labiausiai paplitęs teritorijose, kur vyrauja nebaudžiamumas dėl realios valdžios nebuvimo - kaip antai Somalio atveju.
Skaityti plačiau >
2015 / 10 / 20
SĖKMINGAI UŽBAIGTAS AB „ORLEN LIETUVA“ ANTRINIŲ ĮMONIŲ UAB “EMAS” IR UAB “PASLAUGOS TAU” REORGANIZAVIMAS
AVERUS konsultavo AB „ORLEN Lietuva“ antrines įmones UAB „Emas“ ir UAB „Paslaugos tau“ bendrovių reorganizavimo klausimais. Reorganizavimo būdu UAB “Paslaugos tau” buvo prijungta prie UAB “Emas”, kuri perėmė UAB “Paslaugos tau” darbuotojus, turtą, teises ir pareigas.
Skaityti plačiau >
2015 / 10 / 11
TRANSPORTO TEISĖS EKSPERTĖ LAURA ČEREŠKAITĖ-KINČIUVIENĖ TAPO ADVOKATŲ KONTOROS „AVERUS“ PARTNERE
Nuo 2015 m. spalio 1 d. prie advokatų kontoros „Averus“ prisijungia nauja partnerė advokatė Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė, kuri jau daugiau nei 12 metų dirba ginčų ir transporto teisės srityse. Anksčiau L. Čereškaitė-Kinčiuvienė dirbo Lietuvos ir užsienio advokatų kontorose, o pastaruosius septynerius metus – advokatų kontoroje „Sorainen“, kur vadovavo Transporto sektoriaus grupei.
Skaityti plačiau >
2015 / 03 / 08
THE LEGAL 500 DAR KARTĄ ĮVERTINO AVERUS KAIP VIENĄ GERIAUSIŲ IR REKOMENDUOJAMŲ ADVOKATŲ KONTORŲ LIETUVOJE
Norime pasidžiaugti, kad vienas dižiausių ir prestižiškiausių tarptautinių teisės žinynų „The Legal 500“, kiekvienais metais apžvelgiantis teisės paslaugas bei sudarantis nepriklausomą pirmaujančių advokatų kontorų reitingą daugiau kaip 100 šalių, advokatų kontorą AVERUS dar kartą įvertino kaip vieną iš pirmaujančių bei rekomenduojamų advokatų kontorų Lietuvoje.
Skaityti plačiau >