LT EN RU
Lina Taletavičiūtė-Misiūnienė: Nauja turistų registravimo tvarka – ar renkami duomenys nėra pertekliniai?
2024 / 06 / 03

Nuo š. m. liepos mėnesio keičiasi į apgyvendinimo įstaigas atvykstančių turistų registravimo tvarka. Apgyvendinimo paslaugų teikėjas per 24 val. nuo svečių atvykimo turės užregistruoti visų asmenų duomenis (išskyrus kartu atvykusių nepilnamečių vaikų) Nacionalinėje turizmo informacinėje sistemoje. Ar renkami duomenys nėra pertekliniai?

Be vardo pavardės, gimimo datos, renkami ir tokie duomenys kaip paso ar tapatybės kortelės dokumento numeris, asmens kodas.

Kaip akcentuoja Lina Taletavičiūtė-Misiūnienė, įstatymas nurodo du turistų registravimo tikslus, kuriems apgyvendinimo įstaigos renka duomenis:
- statistikos
- užsieniečių kontrolės ir apsaugos.

Linos vertinimu, atsižvelgiant BDAR reikalavimus, statistikos tikslais renkami Lietuvos piliečių dokumentų duomenys yra pertekliniai. 

Statistikai nėra reikalingi asmens duomenys, ypač tokie kaip asmens kodai ar asmens dokumentų numeriai, tam pakanka nuasmenintų duomenų.

Tuo tarpu Šengeno sienų kontrolei apie apsistojančius svečius renkami asmeniniai duomenys nėra pertekliniai, nes tokią pareigą numato Konvencija dėl Šengeno susitarimo.

„Konvencijos reikalavimai taikomi tik užsieniečių turistų asmens duomenų rinkimui. Tad kyla klausimas, ar nepersistengta įstatymu įpareigojant rinkti ir tokius išsamius duomenis apie Lietuvos piliečius“, – pažymi Lina.

Šį klausimą Lina komentavo ir LNK Žinioms. 

< Atgal